Оподаткування ПДВ транзитних перевезень
 
Насамперед зазначимо, що при транзиті вантажів різними видами транспорту (авіаційним, автомобільним, залізничним, морським) існують свої особливості в порядку надання транспортно-експедиторських послуг та в порядку ведення звітності по цим послугам.
 
Державною податковою службою України в листі від 20.09.2011 р. № 246/7/14-3417-01 надано тлумачення положень Податкового кодексу України, ЗУ «Про транзит вантажів», що, на наше переконання, змінює світову практику і технологію транзитних перевезень в Україні, звичаї ділового обороту та встановлює таким «тлумаченням» хибні висновки. У зв’язку з цим, Асоціація міжнародних експедиторів України пропонує ознайомитися наведеною нижче консультацією.
 
Для початку, пригадаємо визначення поняття «транзит вантажів».
Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про транзит вантажів» від 20.10.99 р. № 1172-XIV під транзитом вантажів розуміється: перевезення транспортними засобами транзиту транзитних вантажів під митним контролем через територію України між двома пунктами або в межах одного пункту пропуску через державний кордон України.
 
Митним кодексом України транзит визначається, як митний режим, відповідно до якого товари і транспортні засоби переміщуються під митним контролем між двома митними органами або в межах зони діяльності одного митного органу без будь-якого використання таких товарів і транспортних засобів на митній території України (ст. 200 МКУ).

Скачать полную версию